Szkolenie kadry klubu Kravtrening – 2014-08

W ostatni sierpniowy weekend grupa Kravtrening przygotowywała się do sezonu treningowego. Dwudniowy zjazd wypełniały zajęcia, w trakcie których instruktorzy zostali poddani niezwykłym zajęciom praktycznym uświadamiającym jak daleko należy wniknąć we własną wiedzę i umiejętności, aby móc prowadzić zajęcia na najwyższym poziomie merytorycznym, ale i metodycznym. W trakcie szkolenia dominowały zajęcia warsztatowe. Zjazd rozpoczął się od przedstawienia kierunku rozwoju Klubu Kravtrening, jego misji na najbliższy rok i motywacji jego członków.

Innowacyjnym, w ujęciu szkoleniowym, okazał się blok zajęć z zakresu pracy z dziećmi, czyli zabaw integracyjno-ruchowych. Chcąc prowadzić wyjątkowe zajęcia z najmłodszymi, trzeba znaleźć się choć przez chwilę w ich świecie. Tylko nasze wewnętrzne dziecko stworzy mądry, kolorowy świat przepełniony radością i nauką. Nauką bezpieczeństwa w wersji dziecięcej i zabawowej, a także nauką jak bezpiecznie żyć oraz jak sobie radzić w niebezpiecznych sytuacjach. Stąd na szkoleniu pojawił się sam Pajko, pokazując najciekawsze, najbardziej ulubione przez maluchy formy zabaw. Czy instruktorom się udało? To już ocenią Państwa dzieci, które przyjdą na zajęcia w nowym sezonie.

Kolejnym działem było strzelectwo. Tu po wstępnym przypomnieniu obsługi broni, wszyscy pojechali na strzelnicę. Adrenalina unosiła się w powietrzu. Skupienie mieszało się z niepokojem, a frajda z powagą. Tak, to trzeba koniecznie powtórzyć! Zajęcia z pogranicza przyjemności, integracji, zaufania to świetny element scalający grupę. Prawdziwa broń i to nie tylko broń krótka typu glock 17, glock 34, CZ 75 shadow, ale i karabiny AK47, M4 Daniel defense v5; M4 Stag armg 3g i strzelba gładkolufowa shotgun beneli m3. Klub Kravtrening szczyci się tym, że świetnie przygotowuje swoich instruktorów do pracy w temacie ochrony siebie i bliskich. Szczególny nacisk położno między innymi na techniki taktyki obron przed uzbrojonym w nóż napastnikiem.

Tegoroczną nowością treningową, której zamierzają sprostać instruktorzy są zajęcia z kettlami. Osobisty rozwój, praca nad własną sylwetką, wizerunkiem odgrywa tu ważną rolę. Technika, technika i jeszcze raz technika pracy, a efekty w krótkim czasie mogą okazać się zaskakujące. Ketle nie wymagają dużo miejsca, 20 minut dziennie i można zapomnieć o wyprawach na siłownię.

Wyjątkowo udany zjazd, praca nad sobą, umiejętność współpracy w grupie, doskonalenie umiejętności pracy z dziećmi, integracja to punkty kluczowe spotkania, które już od września przyniosą wymierne korzyści wszystkim uczęszczającym na zajęcia pod kierunkiem instruktorów z Clubu Kravtrening.