Piękna i bezpieczna – kurs dla kobiet – Kutno

Tematem przewodnim będą napady i rabunki. Skupimy się na skutecznych obronach przed agresorami, którzy atakują i szantażują z użyciem niebezpiecznych narzędzi, takich jak nóż, pałka czy broń krótka, próbując obrabować swoja ofiarę.
Ataki na kobiety na ulicy to obraz mający miejsce coraz częściej w wielu mniejszych i większych miastach na całym świecie. Według badań przeprowadzonych przez Światową Organizacje Zdrowia na przestrzeni kilku lat ofiarą gwałtu padło około 35% kobiet na całym świecie, czyli około 300 tyś kobiet rocznie (co stanowi 1/3 kobiet świata). Kobiety są poniżane i atakowane, bite porywane i przetrzymywane wbrew swojej woli. Kobieta może czuć się zagrożona. Co ważne, do takich działań częściej dochodzi w przypadkach, gdy kobieta jest samotna, (przez co bardziej podatna jest na realizowanie planu agresora). To, z czym może spotkać się kobieta XXI wieku to agresor uzbrojony w różne narzędzia (typu broń, nóż, pałka) a także wybierający nowe, dogodne dla siebie miejsca sprzyjające atakom z zaskoczenia (na przykład ciemna uliczka, po zmrokowa atmosfera, brak latarni, park, ciasne pomieszczenie, miejsca o utrudnionej widoczności, ciemne zaułki), w których ofiara może być jedynym świadkiem zdarzenia. W ten sposób sprawca pozbywa się możliwości zdemaskowania swoich czynów, przez co jego twarz nie będzie miała szans być zapamiętana. Odpowiadając na problem, który zbiera zatrważające żniwo oferujemy paniom kurs PIĘKNA i BEZPIECZNA. Szkolenie ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa kobiet oraz zmniejszenie ryzyka napadu i obrabowania z użyciem (lub bez użycia) niebezpiecznych narzędzi.
PIĘKNA I BEZPIECZNA to kurs złożony z 4 spotkań, każde z nich trwa 1,5 h, podzielony jest na 3 zintegrowane ze sobą moduły- Aerofight, Procedury bezpieczeństwa i samoobrona w systemie Krav maga Global oraz Flex.

MODUŁ 1

Aerofight: to moduł będący idealną alternatywą nauki systemów walki dla kobiet, Krav maga przy muzyce. Ma na celu, w początkowym etapie naszego szkolenia, pobudzić układ krążeniowo –oddechowy. Stworzony został specjalnie dla kobiet w celu skuteczniejszego i przyjemniejszego nauczania systemuKrav maga przez płeć piękną i poszerzania wiedzy na temat bezpieczeństwa. To trening oparty na modelu fitnesowym, w którym za pomocą rytmu i licznych powtórzeń można łatwiej poznawać i szybciej przyswajać podstawowe techniki, ataku i obrony, które wykorzystywane są w walce. Z drugiej strony to klucz do świetnej kondycji i kształtowani sportowej sylwetki a także zdrowia i urody.

MODUŁ 2

Procedury bezpieczeństwa i samoobrona w systemie Krav maga Global: to blok, w którym uczestniczki poznają kombinacje najbardziej skutecznych technik, mających na celu unikanie niebezpiecznych sytuacji oraz obronę przed napastnikiem.W krótkich wykładach dowiedzą się też o sposobach na zyskanie przewagi nad agresorem. Poznają taktykę działania napastnika. Nauczą się zachowań, które są pomocne w celu zachowania bezpieczeństwa. Jakich miejsc unikać, czego nie robić i gdzie nie chodzić by uniknąć spotkań, które mogą kosztować życie. System stworzony dla każdego niezależnie od weku płci czy sprawności fizycznej, oparty na naturalnych odruchach i zachowaniach ludzkiego ciała, przez co niezwykle skuteczny i szybki w nauce. W trakcie zajęć uczestniczki poznają również system myślenia, który pomoże im panować nad stresem w sytuacjach niebezpiecznych, w których zagrożone jest nasze zdrowie i życie (np. w czasie napadu, kradzieży, szantażu, porwania i innych sytuacji czyhających na kobietę, w których konieczna jest interwencja).

MODUŁ 3

Flex: Jest to moduł wyciszający i relaksujący. To świetne połączenie poprawiającego gibkości streachingu z ćwiczeniami oddechowymi, które mają na celu wyciszyć nasze myśli i tym samym odprężyć umysł. Blok ten, o podłożu stricte rozluźniającym i odprężającym, godzi w sobie nasze ciało i umysł. Poprzez wzbogacenie treningu o techniki relaksu takie jak(tao-yin, joga, tai chi) uczestniczki posiądą wiedzę z zakresu umiejętności relaksu i radzenia sobie ze stresem, wzmocnią swoje ciało i poprawią mobilność, co z pewnością będzie kluczem do łatwości podejmowania decyzji w sytuacjach stresowych i zachowaniu stoickiego spokoju, na co dzień.

Patrząc na wszystkie te sytuacje proponujemy kurs samoobrony dla kobiet PIEKNA I BEZPIECZNA, który zapewnienia kobiecie poczucie bezpieczeństwa, a zarazem wiedzę, dzięki której zwiększy świadomość i bezpieczeństwo własne i bliskich jej osób, tak aby nie padły ofiarą przemocy, napaści itp. Poza zwiększeniem bezpieczeństwa kurs oferuje i zapewnia poprawę sprawności fizycznej, kondycji, jak również zwiększenie pewności siebie, asertywności i dobrą zabawę oraz nowe znajomości.

Zajęcia w każdą środę Marca o godz. 19:00 – 20:30
Sala Kravvtrening ul. Oporowska 7
START: 7 MARCA 2018
ZAPISY: 508-155-159

Luśka - tło-01

Ten wpis został opublikowany w kategorii różne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.