Relacja z egzaminu Krav Maga 14-17.01.2013

Egzamin Krav Maga 2013

Warszawa, Wrocław, Katowice; poniedziałek, wtorek, środa, czwartek — trzy miejscowości i cztery niesamowite dni przepełnione potem, pracą na wysokich obrotach, a przede wszystkim pozytywną energią. Wszystko to za sprawą egzaminu z Eyalem Yanilovem, prezydentem organizacji KMG. Eyal wraz Imim współtworzył Krav Maga na świecie.

Egzamin Krav Maga

Egzaminowy zawrót głowy rozpoczął się 14 stycznia w Warszawie, trwał tam dwa dni każdorazowo po 7-8 godzin. Ilość studentów, którzy stanęli do egzaminu, była godna podziwu. Sekcje Krav Maga działające tylko w Warszawie skupiają ponad 150 osób, a dołączyły do nich sekcje z Płocka, Kutna, Gostynina, Sochaczewa (w sumie ok. 50 osób) i to właśnie oni zmagali się sami ze sobą, prezentując swoje umiejętności i zdając egzamin. Jak każdy egzamin i ten również wywołał stres u zdających, jednakże taki stres to tylko namiastka tego, jak może być stresująco w świecie realnym, w trakcie rzeczywistego starcia.

Pierwszego dnia egzamin obejmował stopnie od P1 do P4, drugi dzień dotyczył stopni od P5 do G5. Trzeba przyznać, że studenci dobrze słuchali swoich instruktorów i niemal 100% osób zdało egzamin na wybrany przez siebie stopień, tylko pojedyncze osoby szykują się do poprawek.

Egzamin Krav Maga 2013 -- Jolanta Wasilewska

Wśród zdających widać było ich zaangażowanie, świetną pracę nad technikami Krav Maga i trud z jakim podejmowali kolejne zadania egzaminu, a łatwo nie było. Egzaminujący Eyal Yanilov najpierw przeprowadził rozmowę przygotowującą, trening mentalny i rozgrzewkę w formie fitness, a potem przeszedł do części właściwej egzaminu i skrupulatnie odnotowywał punktację z każdego zadania, obserwował, nic nie uszło jego uwadze. Dodatkowo asystowało mu 5 instruktorów, w tym instruktorzy z ACT Group. Po siedmiogodzinnym egzaminie wszystko było jasne. Eyal przekazał wszystkim informację zwrotną. Profesjonalne odniesienie się do najczęściej popełnianych błędów to bardzo cenne wskazówki do pracy nad doskonaleniem technik Krav Maga. Potem posypały się gratulacje, uściski, wybuchy radości.

Nasi instruktorzy i asystenci (ACT Group) również podnosili swoje kwalifikacje. W drugim dniu wykazali się świetnym przygotowaniem, determinacją, zdali egzamin na wyjątkowo wysokim poziomie i zaprezentowali się od najlepszej strony. Dodatkowo w roli asystentów Eyala uczestniczyli w egzaminach we Wrocławiu i Katowicach. To duże wyróżnienie dla ACT Group, a współpraca z najważniejszą osobą w świecie Krav Maga to sama przyjemność. We Wrocławiu do egzaminu przystąpiło 150, a w Katowicach ponad 300 osób.

Gratulujemy wszystkim studentom! Możecie być z siebie dumni! Udowodniliście, że poziom Krav Maga w Polsce jest bardzo dobry.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Minione Krav Wydarzenia, WARSZAWA i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.