Zimowe Półkolonie w Gostyninie

Wczytuję mapę...

Data i czas
19.01.2015 - 30.01.2015
Cały dzień

Lokalizacja
Gostynińskie Centrum Edukacyjne


MINISTERSTWO WSPÓŁCZESNEGO POKOLENIA

ZIMOWE PÓŁKOLONIE W GOSTYNINIE

Zostań Agentem Marzeń i zdobądź Licencję na pasje i hobby.

Różnorodność! Świetna fabuła! Tego jeszcze nie było!

W ramach ministerstwa powołano dwa departamenty.

Departament rekreacji, sportu i turystyki – zapisy 508 155 159

  • grupa młodsza 9-12 lat,
  • grupa starsza 13-16 lat.

Departament kultury i sztuki – zapisy 608 632 852

  • grupa wiekowa 7-9,
  • grupa wiekowa 10-12.

Aby móc poczuć energię i przesłanie projektu, zapraszamy w świat naszej historii.

Przed oczyma zebranych rozłożył zwój, podchodzili i bezwiednie, początkowo z nutą zaciekawienia oddawali się lekturze. W trakcie, gdy ich wzrok skakał po literach zbierając je w całość, ich twarze promieniały, oczy zaczęły błyszczeć, myśli krążyć po pomieszczeniu.

-Tak! To jest to!- wykrzyknął jeden z przybyłych i dodał- Zostanę Strażnikiem Marzeń, albo jeszcze lepiej Agentem Marzeń! Zdobędę licencję na hobby i pasję!

Słowa wywołały wielkie poruszenie wśród przybyłych. W lot jeden drugiemu zaczął przekazywać te słowa: strażnik marzeń, strażnik marzeń, strażnik marzeń…Wydawało się, że echo jeszcze długo powtarzało tę myśl, ale nie! To kolejni uczestnicy, którzy stawili się, aby przeżyć coś wyjątkowego i dostać się do Ministerstwa Współczesnego Pokolenia przekrzykiwali się jeden przez drugiego, składając swój akces w przygodzie! Decyzja zapadła! Szybko zaczęły się przejawiać upodobania uczestników i każdy zapisał się do swojego ulubionego departamentu.

Niski, mały chłopczyk zapiszczał cienkim głosem:

– Mnie zapiszcie do Departamentu rekreacji i sportu. Spróbuję swoich sił.

– Ja za to wybieram Departament sztuki i kultury, od dawna o tym marzyłam- dodała niebieskooka dziewczynka. Tak, nim wybiła 12, grupa zdecydowanych młodych ludzi podjęła wyzwanie.

Wydawałoby się, że gmach, w którym mieści się ministerstwo ma niezliczoną liczbę pomieszczeń, w każdym z nich działo się coś innego, coraz to ciekawsze zajęcia czekały na przyszłych agentów marzeń. A trzeba wam wiedzieć, moi drodzy, że budynek mieści się w miejscu, do którego niestety nie każdy ma dostęp. Ludzie zagubieni w ferworze codziennych, zawodowych zajęć, pogubili swoje marzenia, rozstali się ze swoim wewnętrznym dzieckiem i póki się nie otrząsną błądzić będą i nigdy tam nie trafią. To miejsce, zdradzę wam w sekrecie, mieści się przy najdłuższej ulicy w każdej stolicy państwa. Na straży stoją ogromne drzewa, wartownicy i osoba niepowołana, tam nie dotrze. Na próżno może szukać! Tylko ludzie, którzy wierzą, że marzenia się spełniają, mogą się tam przenieść, odkryją swoje szczęście, swoje ziarenko pasji, które pielęgnowane będzie ozdobą i spełnieniem przyszłego życia (…)

Właśnie w największej sali gmachu zjawił się dyrektor wraz ze swoimi zastępcami i donośnym głosem oznajmił:

-Adepci, zgodnie z waszymi zainteresowaniami, proszę udać się do Departamentu sportu, rekreacji i turystyki, tam w zdobywaniu kolejnych stopni wtajemniczenia pomogą wam Jumper Joy i Billi Wow. Natomiast w Departamencie kultury i sztuki poddani zostaniecie egzaminowi „Pomysł na nudę”, od waszych starań i zaangażowania będzie zależeć, czy uzyskacie „Licencję na pasje i hobby”.

Po czym odwrócił się i znikł prawie tak szybko, jak się pojawił, pozostali z wypiekami na twarzach zmierzali ku swojemu przeznaczeniu…

Czy im się udało:)…? Scenariusz dopisze samo życie.

Półkolonie Kravtrening 2015

Zapisy

508 155 159 / info@kravtrening.pl