kravtrening.pl

Fun Kids - Grupa 3-4 latków

Fun Kids - Grupa 3-4 latków

Czego uczą się dzieci?

Czego uczą się dzieci?

Nasi najmłodsi wojownicy, myślą tylko o zabawie i jest to w stu procentach naturalne!  Dlatego też zabawa to nasza główna metoda nauczania tak młodych adeptów, dzięki zabawie dzieciaki dowiadują się jakie zagrożenia mogą na nich czekać w codziennym życiu i potrafią je rozpoznawać. Uczą się również podstaw samoobrony adekwatnej do ich wieku i poznają jak bronić się przed starszym kolegą oraz osobą dorosłą. W naszym makro cyklu treningowym dzieci nie trenują tylko ze swoimi rówieśnikami. Na zajęciach również trener, asystent lub czekający na dziecko rodzic jest agresorem, a także czasem łączymy grupy ze starszymi dziećmi tak by mogli przećwiczyć każdą zagrażającą im sytuację w kontekście różnych agresorów - dzięki takiemu podejściu dziecko opuszcza swoją strefę komfortu i uczy się w niej reagować oraz pozbywa się stresu, który mógłby zniweczyć skuteczną samoobronę. 

Wzmacniamy naturalne instynkty

Wzmacniamy naturalne instynkty

Samoobrona w systemie Krav Maga Global bazuje na naturalnych odruchach i to właśnie one są wzmacniane u dzieci w trakcie treningów co skutkuje nauką skutecznej samoobrony przez dzieci. Według piramidy potrzeb Maslowa bezpieczeństwo jest drugą, zaraz po fizjologii, potrzebą człowieka i to właśnie dlatego musimy nauczyć dzieci rozpoznawać miejsca, sytuacje oraz osoby niebezpieczne tak by mogły ich uniknąć w jak najlepszej dla nich formie. Poza wiedzą o tym co jest niebezpieczne, dzieci muszą również wiedzieć co jest bezpieczne i komu mogą zaufać. 

 

Asertywność

Asertywność

Nasze treningi to również nauka stanowczego mówienia NIE, gdy dziecko jest zachęcane do czegoś co nie jest dla niego dobre lub po prostu dokucza mu rówieśnik. Głos to najwieksza siła dzieci, każdy z nas nie raz słyszał ile decybeli mogą z siebie wyrzucić. Uczymy ich jak to wykorzystać do obrony, dzieci muszą wiedzieć że samoobrona to nie tylko walka na pięści to również wykorzystywanie swoich mocnych stron. 

FILARY W KRAV MAGA GLOBAL

FILARY W KRAV MAGA GLOBAL

Techniczny

nauka technik obronnych, ataków oraz uników  adekwatnych do wieku

Taktyczny

intuicyjne i przemyślane działanie obronne nawet w sytuacji zagrożenia

Mentalny

zmiana sposobu myślenia z ofiary na bycie zwycięzcą 

 

Fizyczny

rozwój cech motorycznych dziecka - siły, szybkości, zwinności, gibkości i wytrzymałości 

KORZYŚCI

KORZYŚCI

Korzyści fizyczne

Korzyści fizyczne

-  kształtowanie cech motorycznych
- doskonaleniu równowagi, koordynacji, szybkości i siły
- wzmocnienie mięśni posturalnych 
- poznawanie swojego ciała 

„Dzieci mają wręcz cudowną moc, aby zmieniać się we wszystko, w co tylko zapragną” ~ Jean Cacteau

Korzyści mentalne

Korzyści mentalne

- rozwój u dzieci świadomości o możliwym zagrożeniu
- wzrost poczucia bezpieczeństwa 
-  nauka asertywności 
- duża dawka radości

CZEGO DZIECKO POTRZEBUJE NA TRENING

CZEGO DZIECKO POTRZEBUJE NA TRENING

Butelka wody

Odpowiednie nawodnienie w trakcie treningu to podstawa! Pamietajmy jednak, aby zadbać by była to woda, a nie jakiekolwiek inne napoje słodzone - one niestety nie zaspokoją pragnienia tak dobrze jak woda. 

Wygodne, sportowe obuwie   

Wygodne buciki lub skarpetki antypoślizgowe w zależności od tego co preferuje dziecko. 

Wygodny strój

Taki który nie będzie krępował ruchów i dziecko będzie czuło się w nim komfortowo. Z czasem, byłoby super gdyby była to nasza klubowa koszulka :) 

Uśmiech

Dobre nastawienie to krok do naszego wspólnego sukcesu i dobrej zabawy!

Samoobrona dla dzieci

Samoobrona dla dzieci

Nauka poprzez zabawę

Nauka poprzez zabawę

Jeśli rodzice szukają jakiś zajęć pozaszkolnych lub odpowiedniego treningu fizycznego dla swojego dziecka to zajęcia krav maga zdecydowanie będą idealnym rozwiązaniem. W tych latach dziecku najbardziej zależy na zabawie. Dzięki temu można przemycić mu dużą ilość wiedzy i zapewnić tym samym większe bezpieczeństwo. Jeśli dziecko wie jak rozpoznawać i unikać zagrożenia, może zdołać poradzić sobie bez rodzica.Poznanie systemu uników, ciosów i kopnięć w krav maga opiera się na instynktownych odruchach, dlatego dziecko łatwo i szybko je przyswaja za to jak zwiększa się jego procentowe bezpieczeństwo. To również rozwój mentalny.

Budowanie społeczności

Budowanie społeczności

Praca w grupie i nawiązywanie nowych relacji. Poznawanie kolegów i koleżanek, rozmowa i wspólna zabawa. Człowiek jako istota stadna zawsze będzie szukało swojego miejsca w grupie. Dzieci uczą się na zajęciach ją tworzyć, mają poczucie przynależności i dzięki temu łapią pewność siebie w codziennym życiu. 

Każde dziecko ma swoje mocne strony

Każde dziecko ma swoje mocne strony

Skupiamy się na dobrych stronach dziecka i wzmacnianiu ich. Jego potencjał powinien być rozwijany, a nie hamowany. Bezpieczniejszy dzieciak to szczęśliwszy dzieciak. I taka właśnie jest nasza misja.

„Są tylko dwie niewyczerpalne dziedzictwa, które musimy mieć nadzieję przekazać naszym dzieciom: korzenie i skrzydła” ~ Harding Carter

Niech przyjemna zabawa będzie dla waszego dziecka drzwiami do odkrywania świata w mądry i swobodny sposób. Być może pasja jako trening staną się dla niego kluczem do spełniania najwyższych życiowych celów. 

„Życie jest podróżą, którą należy doświadczyć, a nie problemem do rozwiązania” ~ Kubuś Puchatek

Motywacja rodziców

Motywacja rodziców

Wiek dziecięcy to najczęściej nauka w szkole/przedszkolu i zabawa, ale przede wszystkim czas rozwoju. Dziecko jest wtedy jak gąbka chłonąca świat całym sobą. Zadające sto pytań na minutę, wszędzie go pełno i zarażające wszystko wkoło swym radosnym śmiechem. Niesamowicie kluczowe jest więc danie dziecku odpowiednich narzędzi do rozwoju. Nie hamowanie go i ustawianie w sztywnych szufladkach narzuconych przez system. A mądre poprowadzenie go i wskazanie mnóstwa interesujących możliwości.  Każde dziecko jest dla rodzica malutkim cudem świata, pragnący dla niego jak najlepiej. Bezpieczeństwa, dobrego zdrowia, wykształcenia, przyjaciół.

Odpowiadamy na potrzeby rodziców

Odpowiadamy na potrzeby rodziców

Na zajęciach Krav Maga właśnie to otrzymuje każde dziecko. Narzędzia rozwoju, które pozwolą mu poznawać siebie i świat bez strachu za to z odwagą i śmiałością. Wzmacnianie potencjału dziecka i uczy jak radzić sobie z emocjami i codziennymi sytuacjami. To połączenie genialnej zabawy, poznawania technik samoobrony, kształtowania siebie i nauka obcowania z rówieśnikami oraz światem.     

 „Oczywiście, że to się dzieje w twojej głowie Harry, ale dlaczego miało by to znaczyć, że nie jest prawdziwe?” ~  J.K. Rowling Harry Potter i Insygnia Śmierci

Przejdź do góry strony