kravtrening.pl

Zimowisko Robomotions

Zimowisko Robomotions
Utworzono: 18-02-2023

W czasie zimowych ferii dzieci miały okazję do wspólnej zabawy z niezwykłymi bohaterami –robotami. Przez pięć dni w Gostyninie (13-17.02.23r.)  trwała inspirująca przygoda, podczas której dzieci bawiły się i uczyły wraz z bohaterami –robotami. 

Już wczesnym rankiem zaczęliśmy od treningu sprawnego oka z Sisolidierem. Sisolider odwiedził nas ze swoją bronią. Silny, zdyscyplinowany i odważny bardzo zaimponował dzieciakom. Z chęcią przyłączyły się do wspólnego treningu oraz rozmowy na temat bezpiecznego spędzania zimowej pory

Podczas wyprawy do lasu Milhunter wtajemniczył dzieci w tajniki survivalu, pokazał jak znaleźć pożywienie oraz, które leśne szlaki wybierać. Razem przemykali między leśną gęstwiną zbierając materiały na szałas. Szanując naturę, współpracując oraz wykorzystując wskazówki Milhunter dzieci zbudowały przepiękny, zielony szałas.  

Chodź to nie była prawdziwa rafa koralowa to zajęcia nurkowania na basenie były równie niezapomniane. Wraz z Divernet –specjalistą od zadań w wodzie i miłośnikiem podwodnego świata –dzieci uczyły się sztuki nurkowania. Przekonały się, że działanie w wodzie wymaga siły oraz skupienia. Dzieci tworzyły jednak tak zgraną grupę, że wspólnie opanowały podstawy ratownictwa wodnego oraz nurkowanie.

Chociaż Medicmer jest najmłodsza, zawsze radosna i gotowa do zabawy to jej wiedza na temat pierwszej pomocy jest równie godna podziwu, jak jej empatyczne spojrzenie na świat.  Pokazała dzieciom jak bezpiecznie dla siebie i innych udzielać pierwszej pomocy, będąc wyposażonym w medykamenty lub musząc improwizować. Instrukcje o AED dzieci słuchały jak zahipnotyzowane, a umiejętność opatrywania ran załapały w kilka chwil. 

Uważność i gotowość na wszelkie sytuacje to domena Fighterbera. Jak nikt zna się na walce wręcz –Krav Maga, coreworkoucie oraz procedurach bezpieczeństwa. Trening z nim w formie zabawy był świetną lekcja samoobrony i uważności na otoczenie

Co więcej dzieci miały okazję spróbować również wspinaczki podczas wyjazdu na ściankę wspinaczkową. Wraz z bohaterami –robotami zapoznały się ze sprzętem wspinaczkowym, zasadami oraz ćwiczyli w praktyce najlepsze taktyki wspinaczki. Nie zabrakło również miejsca na wyobraźnię. Sensoryczne zajęcia artystyczne były kopalnią kreatywności i wyjątkowych dzieł. Praktyka jogizaś pozwoliła odpocząć i zrelaksować ciało, a także i umysł.  

Dzieci miały zapewnione wyżywienie i napoje oraz ubezpieczenie NNW. Realizacja programu fabularnego „Robomotion” zakończyła się otrzymaniem przez każde dziecko Certyfikatu Ukończenia Turnusu.

Zimowisko Robomotions
Zimowisko Robomotions
Zimowisko Robomotions
Zimowisko Robomotions
Zimowisko Robomotions
Zimowisko Robomotions
Zimowisko Robomotions
Zimowisko Robomotions
Zimowisko Robomotions
Zimowisko Robomotions

Przejdź do góry strony