kravtrening.pl

Rajd Leśne Ludki

Rajd Leśne Ludki

21 września odbył się pieszy rajd z okazji Dnia Przedszkolaka. Wzięły w nim udział dwie grupy wiekowe 3-4 latków oraz 5-6 latków  z Przedszkola …(nazwa przedszkola). 

Dzieci rozpoczęły od wykonania pierwszego zadania dostosowanego do ich  wieku i umiejętności. Przygotowaliśmy dwie trasy : średnie kółko -1600m dla starszych dzieci oraz małe kółko -1200m dla młodszych dzieci. Na każdej z tras czekały cztery punkty postojowe pokazujące dzieciom jak dbać o to co znajduje się w lesie oraz kolejne zadania do wykonania. 

I przystanek – dzieci poznały zwierzęta żyjące w lesie

II przystanek –odkryły skarby jakie skrywa las

III przystanek – nauczyły się rozpoznawać warstwy lasu 

IV przystanek – uzmysłowienie dzieciom, że śmieci to wróg lasu

Podczas spaceru dzieci rozwijały swe zmysły wzroku, słuchu i dotyku. Poznały las oraz poczuły moralną odpowiedzialność za stan środowiska przyrodniczego. Spędziły wspaniały czas na świeżym powietrzu obcując z przyrodą, zachwycając się nią i ucząc jak o nią dbać. 

Leśna wyprawa zakończyła się wspólnym ogniskiem, przy którym dzieci spotkały się z leśniczym i dowiedziały więcej o roślinności tworzącej las. Miały okazję zobaczyć i poczuć ją z bliska. Nie zabrakło również pląsów ogniskowych i dobrej zabawy. Po zakończeniu każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom i mały woreczek na leśne skarby.  

Rajd Leśne Ludki
Rajd Leśne Ludki
Rajd Leśne Ludki
Rajd Leśne Ludki
Rajd Leśne Ludki

Przejdź do góry strony