kravtrening.pl

Edward Połonin

Edward Połonin

Dowódca Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Gdańsku. Z zawodu nauczyciel wychowania fizycznego, elektronik. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.
Były żołnierz jednostki specjalnej komandosów w Lublińcu, elitarnej 56 Kompani Specjalnej w Szczecinie, Plutonu Specjalnego SG, obecnie od 19 lat antyterrorysta SPAP w Gdańsku. Styczność z Krav Maga od 1997 r. Uczestnik wielu szkoleń i seminariów, od 2010 r. instruktor Krav Maga Global, stopień G4. Poza służbą prowadzi sekcję KMG w Lęborku, warsztaty Specjalnych Grup Operacyjnych oraz jest wykładowcą taktyki i techniki interwencji w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku. Instruktor strzelectwa sportowego, wspinaczki skałkowej, samoobrony, sternik motorowodny, płetwonurek, skoczek spadochronowy wojsk powietrznodesantowych, posiada specjalistyczne przeszkolenie antyterrorystyczne i rozpoznania minersko-pirotechnicznego, licencjonowany pracownik ochrony fizycznej i zabezpieczenia technicznego, ratownik WOPR.
Jako instruktor szkolił żołnierzy przygotowujących się do udziału w misji ISAF w Afganistanie, prowadzi szkolenia z zakresu Krav Maga oraz taktyki posługiwania się bronią z siłami i służbami specjalnymi: Biura Ochrony Rządu, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Biura Operacji Antyterrorystycznych i SPAP, jak również Centralnego Biura Śledczego Policji, Straży Granicznej, Służby Więziennej, Służby Celnej. Za cel w życiu stawia sobie wychowanie rodziny, krzewienie prawidłowych postaw wychowania u młodzieży, co realizuje przez aktywny udział w organizowaniu imprez mających na celu poprawę bezpieczeństwa, przeprowadzanie akcji edukacyjnych dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych oraz harcerzy. Za wkład w służbę na rzecz bezpieczeństwa wielokrotnie nagradzany przez przełożonych, w tym Ministra Spraw Wewnętrznych RP.

Przejdź do góry strony